Obóz zima

Informacje o wyjeździe na obóz w Brennej w terminie 4 – 10 stycznia

Brenna

Termin 4 – 10 stycznia 2021 r.

Ośrodek Pod Świerkami Brenna

Zbiórka o 9.40 pod SP nr 27, wyjazd o 10.00. Powrót z obozu w niedzielę 10 stycznia około godz. 1030 również pod SP nr 27.

Co zabrać ze sobą?:

– obuwie sportowe na halę, buty zimowe; klapki;.

– kurtkę zimową, spodnie zimowe (lub spodnie i kalesony/getry), czapkę zimową, szalik i rękawiczki,

– ciepłe skarpetki, spodnie dresowe, bluzy sportowe (ubiory na zimne dni)

– 2 ręczniki do kąpieli (mały i duży),

– dużą ilość ubiorów sportowych na trening, skarpetek; (w trakcie każdego dnia będą odbywać się minimum 2 treningi),

– karimatę lub matę do aerobiku (będziemy na tym ćwiczyć)

– przybory do higieny, ewentualnie płyn/mydło do prania ręcznego;

– bidon;

– maseczki (wciąż w trakcie spacerów lub zakupów w sklepach musimy je posiadać),

– kieszonkowe należy przekazać trenerowi na zbiórce przed wyjazdem w podpisanej kopercie z banknotami 10 zł; maksymalnie 70 zł; dziecko powinno posiadać swój portfel.

– przy pakowaniu dzieci proszę wkładać osobno koszulki, spodenki etc. Będzie to pomocne przy rozpakowaniu i utrzymaniu porządku w szafkach; warto dać dziecku spis ubrań i dać mu te rzeczy, które już dobrze zna.

– leki należy przekazać trenerowi przed wyjazdem z podpisem i instrukcją dawkowania;

– nie ma potrzeby zabierania ze sobą piłek, można ewentualnie paletki do ping-ponga, można zabrać ze sobą ulubioną grę planszową, karty etc.

Nie wolno ze sobą zabierać:

– konsoli do gier, laptopów, tabletów, smartphonów, telefonów komórkowych.

– chipsów, batonów, chrupek, ciastek, słodzonych napojów;

Telefony do trenerów:
 Michał Bentkowski 783 639 634

Krzysztof Kręglicki 608 309 370

Paweł Jaszczurowski 793 597 782

Kiedy najlepiej dzwonić? Być może najlepszy czas to po kolacji.

Poniżej przykładowy plan dnia:

8.00 Pobudka
8.30 Śniadanie
9.30 Sprawdzanie porządku w pokojach
9.45 -12.30 trening na sali
13.00 obiad
13.30 – 14.30 cisza poobiednia
14.30 trening koszykarski
18.00 kolacja
19.00 zajęcia świetlicowe
21.00 kąpiel i wyciszenie
21.30 cisza nocna

Wklejam informacje o tęsknocie z obozu wakacyjnego:

Dodatkowe informacje:

Pierwszy obóz dla dziecka jest sporym przeżyciem. Należy przed wyjazdem przygotować pociechę do faktu, że może odczuwać tęsknotę i nie ma w tym uczuciu nic złego. Natomiast wyjazd na kolonie są dla Was oznaką, że im ufacie i dajecie wolność. Na parę dni przed obozem u dzieciaków mogą nasilić się objawy strachu przed brakiem rodziców. Nie należy tego lekceważyć czy ignorować. Warto dać wsparcie i dodać otuchy. Proszę nie dawać dziecku furtki w postaci deklaracji: – jak będziesz tęsknił to przyjedziemy po Ciebie. Tęsknota jest tylko oznaką dużego przywiązania do bliskich. Pamiętajcie, że to są sportowcy i musimy budować ich charakter.

Przed obozem może polecamy dać dziecko do dziadków na weekend czy zrobić nocowanko u kolegów/koleżanek.

W trakcie zbiórki przed wyjazdem najlepiej pożegnać dziecko z uśmiechem na twarzy i zrobić to bez zbędnego przedłużania. Dziecko może mieć ze sobą ulubioną przytulankę.

W trakcie kolonii dzieci nie mogą posiadać telefonów komórkowych. Kontakt z nimi będzie ograniczony, bo plan zajęć też będzie wypełniony. Rodzice w każdym momencie mogą spróbować skontaktować się z trenerem. Dzieci też będą mogły zadzwonić do rodziców (np. raz dziennie). Najlepiej nie dzwonić w godzinach wieczornych jeśli ma się obawy o huśtawkę nastrojów dziecka. W tym okresie najczęściej dzieciaki się rozklejają. Pamiętajcie, że płacz nie jest oznaką, że dzieje się z nimi coś złego. Warto wtedy odwrócić uwagę i zapytać co się robiło, z kim się bawił. Ponownie nie ignorujcie ich emocji, dodajcie otuchy.

Co gdy dziecko dzwoni i błaga o zabranie? Należy do tej sytuacji podejść na chłodno. Proszę tą informację nam przekazać. Może być tak, że dziecko przez cały dzień  bawi się świetnie, ale ma po prostu chwile słabości.

Postaramy się wspólnie odróżnić traumę od zwykłej tęsknoty. Traumę (która naprawdę zdarza się niezwykle rzadko) dziecko objawia w ten sposób, że płacze większość dnia, nie chce uczestniczyć w zajęciach, nie ma apetytu i nie nawiązało żadnych znajomości na obozie. Zaś objawami „zwykłej” tęsknoty są: płaczliwość w czasie rozmowy z rodzicem, czasem trudność z zasypianiem, narzekanie rodzicowi przez telefon, domaganie się częstego dzwonienia. Jednocześnie zaś dziecko zapytane co robiło w ciągu dnia potrafi opowiedzieć o fajnej wycieczce, śmiesznym wydarzeniu czy jak ma imię najlepszy kolega.

Wiemy też, że tęsknota dotyka również rodziców. Nie pokazujcie jednak tych uczuć dziecku przed wyjazdem. Obraz zapłakanej mamy nie pomoże w stawianiu czoła samodzielności u dzieci.