I miejsce w Turnieju w Komorowie

Nasi chłopcy z rocznika 2005 zajęli 1 miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju w Komorowie. Po 6 meczach zebrali bardzo cenne doświadczenia i nauki płynące z udziału z niezwykle trudnych zawodów.

Od pierwszego meczu, gdzie naszym przeciwnikiem był UKS 7 Sopot graliśmy z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Dotychczas ten zespół nie miał doświadczeń z gry z równymi sobie. Zaczęliśmy słabo. Mecz z Sopotem był przez nas kontrolowany, niemniej gra nie wyglądała najlepiej.

W meczu z Włocławkiem zaczęliśmy całkiem nieźle obejmując prowadzenie 18-4. Natomiast parę nerwowych minut w drugiej kwarcie i przeciwnicy doszli nas. Mecz przegraliśmy różnicą 3 punktów. W sobotę rano czekał na nas Grójec. Ci w większości o rok młodsi chłopcy stawili nam opór aż do 4 kwarty. Wygraliśmy róźnicą 10 punktów i awansowaliśmy do ćwierćfinału.

Tam czekał na nas Ełk – czyli nasz odwieczny wywal, z którym do turnieju w Komorowie przegraliśmy 2 razy i raz wygrywaliśmy. Tym razem jednak to nasz zespół wyglądał lepiej. Pokryliśmy najlepszych strzelców przeciwnika i w miarę spokojnie wygraliśmy 15stoma punktami.

W półfinale spodziewaliśmy się Włocławka, niemniej po drodzę stanęła im ekipa ze Słupska, która wygrała po dogrywce. Mecz rozpoczął się od dobrej gry Kajtka i chłopaków z pierwszej piątki. Ale druga piątka kontynuowała dobrą robotę i po 3 kwartach wynik był praktycznie rozstrzygnięty. Finał był nasz, a tam czekał  niepokonany gospodarz z Komorowa.

Mecz finałowy otworzyli gospodarze przy mocnym dopingu publiczności. Niemniej nasi szybko odpowiedzieli. Dodatkowo rodzice naszych zawodnikó dostali też konkretne wsparcie od kibiców/rodziców z Włocławka – ich bęben i okrzyki zdominowały trybuny.
Wracając do wydarzeń na parkiecie to chłopcy pomimo rangi meczu zagrali w miarę spokojnie i wypracowali wysoką przewagę. Kajtek Kuczawski grał świetnie, dał niesamowity popis umiejętności co zostało docenione przez wszystkich trenerów. Wynik 57-27 i radość chłopaków to był miły widok dla rodziców i trenera.

Kajetan Kuczawski został wybrany MVP turnieju oraz został najlepszym strzelcem, do piątki najlepszych obrońców został wybrany Kacper Sikora, do piątki gwiazd dostał się Maks Siwik, a najlepszym zawodnikie drużyny został Mateusz Mikoszek.

Ostatnie dwa mecze w wydaniu Mateusza były rewelacyjne, wejścia na kosz, rzuty z dystansu i za 3 punkty to było na pewno zaskoczenie dla nas.

Cała drużyna spisała się dzielnie i każdy włożył swój wkład w sukces. Kacper Kamieńczyk pomimo sporych problemów żołądkowych zagrał parę minut w finale i pomógł chłopakom.

Kierujemy podziękowania dla ekipy organizatorów z trenerem Grzegorzem Tomaszewskim na czele!

Skład mistrzowskiego TEAM`u:

Kacper Sikora

Maks Siwik

Marcin Mastalerz

Ksawery Turek

Łukasz Singh

Kacper Kamieńczyk

Maciej Chadalski

Mateusz Frąc

Michał Zięcina

Mateusz Mikoszek

Kajetan Kuczawski

info o turnieju oraz fotografie na
http://skm.basketmania.pl/news.php?readmore=2816