Elite Training – od boiska do kadry narodowej!

Nasz projekt zakończył się we wrześniu. Pora na podsumowanie.

Dzięki naszemu partnerowi – Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej mogliśmy zrealizować kolejny fantastyczny projekt dla naszej młodzieży. W trudnym okresie pandemii udało nam się zapewnić ciekawe zajęcia dla wielu zawodników. Projekt został głownie skierowany dla starszych uczestników, którzy mogli liczyć na wsparcie trenerów motoryki, rehabilitantów, trenerów spoza klubu – jak choćby Kacper Lachowicz.
Nasi chłopcy z rocznika 2004/05 w dużym stopnie dzięki temu projektowi mogli się dobrze przygotować do Finałów Mistrzostw Polski U16 we Wrocławiu, gdzie zajęli 3 miejsce w Polsce – co jest największym sukcesem w historii naszego klubu.

Nasi trenerzy zostali solidnie przeszkoleni przez psychologa sportowego – Panią Ewę Stellmach. Każdy członek klubu jak i rodzice mogli zapoznać się ze szkoleniem on-line z zakresu żywienia młodych sportowców. To bardzo cenny materiał do którego naprawdę warto wracać.
Treningi koszykarskie w wakacje, w mniejszych i większych grupach, treningi rzutowe – to wszystko na co mogli liczyć nasi zawodnicy.

No i wisienka na torcie – aż 8 naszych zawodników jest powoływana na zgrupowania młodzieżowych kadr narodowych…

Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej – projekt: Elite Training – od boiska do kadry narodowej!